Oto Aydınlatma

Oto Aydınlatma

Farlar ve yan ışıklar, ön-arka sis lambaları, fren lambaları, ön-arka sinyal / dörtlü flaşör lambaları, geri vites lambaları, plaka lambaları, tavan lambaları gibi araç dış aydınlatma ve araç içi aydınlatma sistemleri sürüş esnasında güvenlik ve konfor ihtiyacını karşılamaktadır.

Özellikle Farlar ve yan ışıklar, ön-arka sis lambaları, fren lambaları, ön-arka sinyal / dörtlü flaşör lambaları, geri vites lambaları trafikte diğer araçların uyarılması ve görüş imkanı sağlamasıyla ön plana çıkmaktadır. Araç muayenesi esnasında bu sistemlerdeki sorun ve aksaklıklar trafikte risk unsuru olarak görülerek ağır kusur niteliğinde değerlendirilebilmektedir. Far sistemleri uzun ve kısa huzme farlar olarak ikiye ayrılırlar. Sürücüler far kolu veya far anahtarıyla uzun ve kısa far kontrollerini gerçekleştirebilmektedirler. Aynı zamanda yapısal olarak farlar ampulü değiştirilebilir veya ampulü değiştirilemez farlar olarak da kategorize edilebilirler. Ampulü değiştirilebilir farlar olası bir arızada yalnızca ampul değişimi sonrası çalışır hale gelebilmektedir. Ampulü değiştirilemez olan farlar ya da diğer adıyla atom farlar aynalı bir sistemle flaman adı verilen cisimden meydana gelmektedir. Bu tip farlarda olası arızalarda bütün far sisteminim değişikliği gerekmektedir.
 
Üsküdar Bosch Car Service Oto aydınlatma sistemleri arızalarında sorunun kaynağına inilmesi çok önemlidir. Bu kimi zaman yalnızca basit bir ampul değişimiyle çözülebilirken kimi zaman başka elektronik bir arızanın belirtisi olabilmektedir. Unutulmamalı ki araç aydınlatma sistemleri oto elektrik sistemleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Far ve aydınlatma lambalarında yaşanacak güç kaybı bu nedenle elektronik sistemlerdeki başka bir sorunun habercisi olabilir. Oto aydınlatma sistemlerinde yaşanan sorunların temelinde bazen akü şarj düzeyi düşüklüğü ya da kısa devre gibi arızalar yatabilmektedir. Bundan ötürü doğru bakım & onarım adımlarını atmadan önce arıza tespitinin hassas şekilde ortaya koyulması zorunludur. Bosch Car Service eğitimli ve deneyimli teknik personel kadrosuyla doğru arıza teşhisi konulmasında yetkin kimliğiyle ön plana çıkar. Bunun da yeterli olmadığının farkında olarak karmaşık problemlerin çözümünde bilgisayarlı oto arıza tespit teknolojisini en etkili biçimde kullanmaktadır. Üsküdar Altunizade, Kısıklı bölgelerinde araç sahiplerinin oto aydınlatma kontrol ve bakım/onarım talebine Şahinler Otomotiv Bosch Car Service garantisi ve hizmetleriyle yanıt vermektedir. Üsküdar araba servisi olarak ayrıca oto lastik bakımı, Üsküdar oto boya ve oto detaylı temizlik gibi bir çok alanda hizmet vermekteyiz.
 

İlgili Konular

Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi

Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi

Türkiye´nin gururu, yerli elektrikli otomobil üreticisi Togg, üstün teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çekiyor. Ülke genelindeki müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmek için Togg Yetkili Servisi ve Üsküdar Togg Servisi gibi oto servis noktalarını kurmuştur.

Rehbere git

Araç Beyninden Km Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Km Sorgulama
Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızası Belirtileri

Rehbere git

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

“Camshaft belt” eksantrik mili kayışı, “Timing belt” zamanlama kayışı isimleriyle de anılan triger kayışı, araç motorlarının çalışma düzeni içerisinde hayati önem taşımaktadır. Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi eksantrik (kam) miline ileterek, supapların açılıp kapanmasını sağlar.

Rehbere git
Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?