Oto Aydınlatma

Oto Aydınlatma

Farlar ve yan ışıklar, ön-arka sis lambaları, fren lambaları, ön-arka sinyal / dörtlü flaşör lambaları, geri vites lambaları, plaka lambaları, tavan lambaları gibi araç dış aydınlatma ve araç içi aydınlatma sistemleri sürüş esnasında güvenlik ve konfor ihtiyacını karşılamaktadır.

Özellikle Farlar ve yan ışıklar, ön-arka sis lambaları, fren lambaları, ön-arka sinyal / dörtlü flaşör lambaları, geri vites lambaları trafikte diğer araçların uyarılması ve görüş imkanı sağlamasıyla ön plana çıkmaktadır. Araç muayenesi esnasında bu sistemlerdeki sorun ve aksaklıklar trafikte risk unsuru olarak görülerek ağır kusur niteliğinde değerlendirilebilmektedir. Far sistemleri uzun ve kısa huzme farlar olarak ikiye ayrılırlar. Sürücüler far kolu veya far anahtarıyla uzun ve kısa far kontrollerini gerçekleştirebilmektedirler. Aynı zamanda yapısal olarak farlar ampulü değiştirilebilir veya ampulü değiştirilemez farlar olarak da kategorize edilebilirler. Ampulü değiştirilebilir farlar olası bir arızada yalnızca ampul değişimi sonrası çalışır hale gelebilmektedir. Ampulü değiştirilemez olan farlar ya da diğer adıyla atom farlar aynalı bir sistemle flaman adı verilen cisimden meydana gelmektedir. Bu tip farlarda olası arızalarda bütün far sisteminim değişikliği gerekmektedir.
 
Üsküdar Bosch Car Service Oto aydınlatma sistemleri arızalarında sorunun kaynağına inilmesi çok önemlidir. Bu kimi zaman yalnızca basit bir ampul değişimiyle çözülebilirken kimi zaman başka elektronik bir arızanın belirtisi olabilmektedir. Unutulmamalı ki araç aydınlatma sistemleri oto elektrik sistemleriyle bağlantılı olarak çalışmaktadır. Far ve aydınlatma lambalarında yaşanacak güç kaybı bu nedenle elektronik sistemlerdeki başka bir sorunun habercisi olabilir. Oto aydınlatma sistemlerinde yaşanan sorunların temelinde bazen akü şarj düzeyi düşüklüğü ya da kısa devre gibi arızalar yatabilmektedir. Bundan ötürü doğru bakım & onarım adımlarını atmadan önce arıza tespitinin hassas şekilde ortaya koyulması zorunludur. Bosch Car Service eğitimli ve deneyimli teknik personel kadrosuyla doğru arıza teşhisi konulmasında yetkin kimliğiyle ön plana çıkar. Bunun da yeterli olmadığının farkında olarak karmaşık problemlerin çözümünde bilgisayarlı oto arıza tespit teknolojisini en etkili biçimde kullanmaktadır. Üsküdar Altunizade, Kısıklı bölgelerinde araç sahiplerinin oto aydınlatma kontrol ve bakım/onarım talebine Şahinler Otomotiv Bosch Car Service garantisi ve hizmetleriyle yanıt vermektedir. Üsküdar araba servisi olarak ayrıca oto lastik bakımı, Üsküdar oto boya ve oto detaylı temizlik gibi bir çok alanda hizmet vermekteyiz.
 

İlgili Konular

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor yağı, motor içerisindeki hareketli parçaların ve motor yatağının temizliği konusunda çok önemli bir role sahiptir. Hava ve yakıt yoluyla araç motoru içerisine ulaşabilecek toz, kir ve benzeri kirletici partiküller motor aksamı üzerinde zararlı olabilecek tabakalar yaratarak sürtünmeyi artırır. Motor yağı bu kirletici tortul ve tabakaların motor performansını olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Motor içerisinde sürtünme sonucu oluşabilecek aşındırmayı önleyen motor yağının periyodik şekilde değiştirilmesi motor performansı üzerinde doğrudan etkili olup, ileride yaş...

Rehbere git

Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi, marka model ayırmadan her aracın teknik ve mekanik bakımları ile ayrıntılı olarak ilgilenen araç bakım merkezidir. Bu merkezde araçların ihtiyaçlarına yönelik her türlü bölüm aktif olarak çalışmaktadır.

Rehbere git
Oto sanayi sitesi
 Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Araçlarda elektrik enerjisini depolayıp ilgili parçalara ulaştırmakla sorumlu akünün araç marş motorunun çalışmasında da önemli bir rolü vardır. Motorlu taşıtlarda bu denli kritik görevleri olan akünün ömrünü atılacak birkaç adımla uzatmak mümkün.

Rehbere git

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Trafik kazaları oranları güne güne artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi güvenli sürüş konusunda bilgi sahibi olmayan araç sahiplerinin araç kullanmasıdır. Günümüzde basit gibi görünen takip mesafesine bile doğru düzgün bir şekilde riayet edilmemektedir. Bu anlamda takip mesafesinin öneminin kavranması gerekmektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi