Oto Boya
Oto Boya

Oto Boya

Araç sahipleri için iç aksamlar, performans kadar aracın dışarıdan görünümü de çok önemlidir. Kullanıcıların gözü gibi baktığı araçlarının göze hoş gelmesi ilk günkü gibi görünmesi büyük önem taşımaktadır.

Maalesef ki sürekli dış etkenlere maruz kalan araçlarda istenmeyen, yüzeysel;  renk solması, paslanma, çizik, iz ve leke gibi durumlar baş göstermektedir. Görselliği doğrudan etkileyen bu gibi olumsuzluklar taşıtlarda mini onarımları zorunlu kılmaktadır. Bosch Car Service noktaları mini onarımlar konusunda da araç sahiplerinin imdadına koşmakta. Darbe veya başka nedenlerden dolayı yaşanan bölgesel ya da komple yüzey hasarlarında araç boyama işlemiyle otomobilinizin görselliği iyileştirilebilmektedir. Üsküdar Altunizade, Kısıklı bölgesi Bosch Car Service hizmetlerinden Şahinler Otomotiv’e gelerek faydalanabilir Bosch ayrıcalıklarıyla tanışabilirsiniz.

Şahinler Otomotiv Güvencesiyle Oto Boyama

Şahinler Otomotiv araç sahiplerine sayısız Bosch Car Service hizmeti ve ayrıcalığını sunmanın yanı sıra oto kaporta boya ihtiyacına da yanıt vermektedir.Üsküdar oto boya hizmeti arayışındaki müşterilerimize deneyimli teknik personelimiz kaliteli malzeme ve ekipman kullanmanın yanında ustalıkları ile araç boyama işlemini gerçekleştirmektedir. Güneş yanıkları, oksitlenme, temasa bağlı çizik ve iz gibi unsurların kapatılarak boyanması uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Pasta cila yöntemiyle aşınan alanların kapatılması, boyanın uygun ekipmanlarla ve doğru şekilde uygulanması bu noktada büyük önem kazanmaktadır. Her Bosch Car Service noktasında olduğu gibi Altunizade oto boya hizmetinde de uzman personelimiz prosedürleri sıkı sıkıya takip ederek, araç garanti kapsamı dışına çıkmayan hizmetleri müşterilerimize sunmaktadır. Önceden randevu alarak kısa sürede uygun fiyatlarla gerçekleştireceğimiz oto boyama hizmetine Bosch Car Service güvencesiyle Şahinler Otomotiv’ de ulaşabilirsiniz.

Araç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Oto kaporta boya uygulamasına başlamadan önce araçta komple boyama mı yoksa lokal boyama mı yapılacağı belirlenir. Eğer komple boya işlemi uygulanacaksa aracın kapı kolları, tavan çıtaları, tamponlar gibi parçaları sökülür. Aracın bantlar yardımıyla maskelemesi yapılarak, işlemin kalitesi yükseltilir. Boyama işlemine geçilmeden önce yüzeyde yer alan hafif göçükler giderilerek kaporta tamiri gerçekleştirilir. Elde edilen yüzeye kuru zımpara uygulanarak macun çekilecek bölgenin temiz olması sağlanır. Kuru zımparayla aşındırılan yüzeyin gerekli bölgelerine sertleştiriciyle karışım yapılan macun çekilir. Daha sonrasında su zımparasıyla yüzey pürüzsüz hale getirilir. Boyanın yüzeye daha iyi tutunması için ilgili bölgelere astar atılır. 1 gün kadar bekletilen yüzeye zımparayla düzeltmeler yapılır ve araç boyahanede 3-4 kat atılarak boyanır. Şahinler Otomotiv Üsküdar Altunizade, Kısıklı bölgelerinde araç boyama işlemini Bosch Car Service güvencesiyle gerçekleştirmektedir.

İlgili Konular

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Trafik kazaları oranları güne güne artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi güvenli sürüş konusunda bilgi sahibi olmayan araç sahiplerinin araç kullanmasıdır. Günümüzde basit gibi görünen takip mesafesine bile doğru düzgün bir şekilde riayet edilmemektedir. Bu anlamda takip mesafesinin öneminin kavranması gerekmektedir.

Rehbere git

Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi

Türkiye´nin gururu, yerli elektrikli otomobil üreticisi Togg, üstün teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çekiyor. Ülke genelindeki müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmek için Togg Yetkili Servisi ve Üsküdar Togg Servisi gibi oto servis noktalarını kurmuştur.

Rehbere git
Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi
Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Her yetkili Bosch Car Service noktasında olduğu gibi Şahinler Otomotiv’de aracınızın lastikleri, farları, fren sistemi, fren hidroliği, motor yağı, filtreleri, antifrizi, silecekleri, cam suyu, klima sistemi, aküsü, ön düzeni, amortisörü ve egzozu kontrol edilerek gerekli değişimler gerçekleştirilmektedir. Kış lastiklerinin yanında ilk yardım ve kış arıza kitinin araçlarda hazır durumda bulunmasına özen gösterilir. Şahinler Otomotiv’de araç kışlık bakımı üzerine hassasiyetle düşülerek, mümkün olduğunca kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Rehbere git

Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Lastik kalitesi veya zemin durumu aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Yol tutuş özelliğinin etkilenmesine sebep olan pek çok faktör vardır. Kusurlu amortisörler görevini yerine getirmediğinden aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Bu duruma sebep olan ise lastiklerin aşırı derece aşınmasıdır. Amortisörlerin işlevini yerine getirmemesi lastiğin yüzeyinde aşınmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Lastiğin yüzeyinde oluşan bu aşınma ve yıpranmalar aracın yol tutuş özelliğinin kaybetmesine sebep olmaktadır. Lastiğin kaliteli olması bile, yol tutuş özelliğini ...

Rehbere git
Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden