Oto Boya
Oto Boya

Oto Boya

Araç sahipleri için iç aksamlar, performans kadar aracın dışarıdan görünümü de çok önemlidir. Kullanıcıların gözü gibi baktığı araçlarının göze hoş gelmesi ilk günkü gibi görünmesi büyük önem taşımaktadır.

Maalesef ki sürekli dış etkenlere maruz kalan araçlarda istenmeyen, yüzeysel;  renk solması, paslanma, çizik, iz ve leke gibi durumlar baş göstermektedir. Görselliği doğrudan etkileyen bu gibi olumsuzluklar taşıtlarda mini onarımları zorunlu kılmaktadır. Bosch Car Service noktaları mini onarımlar konusunda da araç sahiplerinin imdadına koşmakta. Darbe veya başka nedenlerden dolayı yaşanan bölgesel ya da komple yüzey hasarlarında araç boyama işlemiyle otomobilinizin görselliği iyileştirilebilmektedir. Üsküdar Altunizade, Kısıklı bölgesi Bosch Car Service hizmetlerinden Şahinler Otomotiv’e gelerek faydalanabilir Bosch ayrıcalıklarıyla tanışabilirsiniz.

Şahinler Otomotiv Güvencesiyle Oto Boyama

Şahinler Otomotiv araç sahiplerine sayısız Bosch Car Service hizmeti ve ayrıcalığını sunmanın yanı sıra oto kaporta boya ihtiyacına da yanıt vermektedir.Üsküdar oto boya hizmeti arayışındaki müşterilerimize deneyimli teknik personelimiz kaliteli malzeme ve ekipman kullanmanın yanında ustalıkları ile araç boyama işlemini gerçekleştirmektedir. Güneş yanıkları, oksitlenme, temasa bağlı çizik ve iz gibi unsurların kapatılarak boyanması uzmanlık ve tecrübe gerektiren bir işlemdir. Pasta cila yöntemiyle aşınan alanların kapatılması, boyanın uygun ekipmanlarla ve doğru şekilde uygulanması bu noktada büyük önem kazanmaktadır. Her Bosch Car Service noktasında olduğu gibi Altunizade oto boya hizmetinde de uzman personelimiz prosedürleri sıkı sıkıya takip ederek, araç garanti kapsamı dışına çıkmayan hizmetleri müşterilerimize sunmaktadır. Önceden randevu alarak kısa sürede uygun fiyatlarla gerçekleştireceğimiz oto boyama hizmetine Bosch Car Service güvencesiyle Şahinler Otomotiv’ de ulaşabilirsiniz.

Araç Boyama İşlemi Nasıl Yapılır?

Oto kaporta boya uygulamasına başlamadan önce araçta komple boyama mı yoksa lokal boyama mı yapılacağı belirlenir. Eğer komple boya işlemi uygulanacaksa aracın kapı kolları, tavan çıtaları, tamponlar gibi parçaları sökülür. Aracın bantlar yardımıyla maskelemesi yapılarak, işlemin kalitesi yükseltilir. Boyama işlemine geçilmeden önce yüzeyde yer alan hafif göçükler giderilerek kaporta tamiri gerçekleştirilir. Elde edilen yüzeye kuru zımpara uygulanarak macun çekilecek bölgenin temiz olması sağlanır. Kuru zımparayla aşındırılan yüzeyin gerekli bölgelerine sertleştiriciyle karışım yapılan macun çekilir. Daha sonrasında su zımparasıyla yüzey pürüzsüz hale getirilir. Boyanın yüzeye daha iyi tutunması için ilgili bölgelere astar atılır. 1 gün kadar bekletilen yüzeye zımparayla düzeltmeler yapılır ve araç boyahanede 3-4 kat atılarak boyanır. Şahinler Otomotiv Üsküdar Altunizade, Kısıklı bölgelerinde araç boyama işlemini Bosch Car Service güvencesiyle gerçekleştirmektedir.

İlgili Konular

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor yağı, motor içerisindeki hareketli parçaların ve motor yatağının temizliği konusunda çok önemli bir role sahiptir. Hava ve yakıt yoluyla araç motoru içerisine ulaşabilecek toz, kir ve benzeri kirletici partiküller motor aksamı üzerinde zararlı olabilecek tabakalar yaratarak sürtünmeyi artırır. Motor yağı bu kirletici tortul ve tabakaların motor performansını olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Motor içerisinde sürtünme sonucu oluşabilecek aşındırmayı önleyen motor yağının periyodik şekilde değiştirilmesi motor performansı üzerinde doğrudan etkili olup, ileride yaş...

Rehbere git

Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Araçlarda elektrik enerjisini depolayıp ilgili parçalara ulaştırmakla sorumlu akünün araç marş motorunun çalışmasında da önemli bir rolü vardır. Motorlu taşıtlarda bu denli kritik görevleri olan akünün ömrünü atılacak birkaç adımla uzatmak mümkün.

Rehbere git
 Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları
Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

“Camshaft belt” eksantrik mili kayışı, “Timing belt” zamanlama kayışı isimleriyle de anılan triger kayışı, araç motorlarının çalışma düzeni içerisinde hayati önem taşımaktadır. Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi eksantrik (kam) miline ileterek, supapların açılıp kapanmasını sağlar.

Rehbere git

Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Lastik kalitesi veya zemin durumu aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Yol tutuş özelliğinin etkilenmesine sebep olan pek çok faktör vardır. Kusurlu amortisörler görevini yerine getirmediğinden aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Bu duruma sebep olan ise lastiklerin aşırı derece aşınmasıdır. Amortisörlerin işlevini yerine getirmemesi lastiğin yüzeyinde aşınmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Lastiğin yüzeyinde oluşan bu aşınma ve yıpranmalar aracın yol tutuş özelliğinin kaybetmesine sebep olmaktadır. Lastiğin kaliteli olması bile, yol tutuş özelliğini ...

Rehbere git
Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden