Oto Elektrik Sistemleri

Oto Elektrik Sistemleri

Teknolojik atılımların bir eseri olarak modern taşıtlar karmaşık elektrik sistemleriyle çalışmaktalar. Araçta elektrik motoru çalıştırmak gibi çok temel bir göreve sahiptir.

Bunun yanında  bujilerin yakıt ve hava karışımını ateşlemesini sağlamak, far ve lambaları yakmak; klima, cam silecekleri, kontrol paneli, ses sistemlerini çalıştırmak gibi işlemler için de elektrik gücüne ihtiyaç vardır. Otomobillerde bu elektrik gücü akü tarafından depolanmakta ve ilgili parçalara iletilmektedir. Akümülatör araç içerisinde kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren, depolayan, kullanıma sunan cihazlardır. Araç elektrik sistemi elektrik-elektronik tesisatı/devre elemanları, akü, aydınlatma ve uyarı sistemleri, marş sistemi, şarj sistemi, ateşleme Sistemi gibi temel bileşenlerle bağlantılı çalışmaktadır. Bunun yanında araç gösterge sistemleri, araç güvenlik sistemleri, iklimlendirme sistemleri; navigasyon, multimedya, müzik sistemleri elektrikle çalışan diğer bileşenleri içermektedir. Dolayısıyla aracın ilk hareketinden yakıt tüketimine, araç içi konforundan emniyet sistemlerine birçok noktada elektrik sistemleri büyük rol oynamaktadır.
 
Araç sahiplerine bu nedenle oto elektrik tesisatı bakım & onarımında hassas olunması sorumluluğu düşmektedir. Günümüzde araç içi elektrik sistemleri uzmanlık ve bilgi gerektiren karmaşık bir yapıya sahiptir. Bundandır ki yapılacak hatalı bir işlem araç ve araç sahibi adına çok pahalıya mâl olabilmektedir. Üsküdar oto elektrik sistemleri bakım ve onarımında Bosch Car Service 100 yıllık deneyimiyle ve lider yedek parça tedarikçisi olmasıyla çok yönlü hizmetleri bünyesinde barındırmaktadır. Bosch Car Service’te yalnızca araç akü kontrolü, buji benzeri elektrikli parçaların değişimi yapılmamakta; modern araçlarda bulunan sensörler, çipler, sigortalar ve yazılımların da detaylı kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Bu hususta Bosch Car Service güncel teknolojiyi yakalayan ekipmanları ve eğitimli uzman teknik personeliyle tam kapsamlı bir hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Bosch Car Service’te bulunan bilgisayarlı arıza tespit teknolojisiyle aracınızın yüzeysel problemlerinin yanında, elektrik sistemi elemanları kaynaklı veya araç yazılımı kaynaklı sorunlarının da derinliklerine inilmektedir.
 
Üsküdar Altunizade/Kısıklı bölgelerinde aktif hizmet sağlayıcısı Şahinler Otomotiv Üsküdar oto elektrik sistemleri bakımında da Bosch Car Service kalitesi ve ayrıcalıklarını müşterilerine sunmaktadır. Şahinler Otomotiv’de arabanızın elektronik sistemleri en güncel ekipmanlarla detaylı incelemelere tabi tutulurken, Bosch Car Service prosedürleri adım adım uygulanmaktadır.
 

İlgili Konular

Egzoz Muayene Ücreti

Egzoz Muayene Ücreti

Rehbere git

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Trafik kazaları oranları güne güne artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi güvenli sürüş konusunda bilgi sahibi olmayan araç sahiplerinin araç kullanmasıdır. Günümüzde basit gibi görünen takip mesafesine bile doğru düzgün bir şekilde riayet edilmemektedir. Bu anlamda takip mesafesinin öneminin kavranması gerekmektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi
Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Her yetkili Bosch Car Service noktasında olduğu gibi Şahinler Otomotiv’de aracınızın lastikleri, farları, fren sistemi, fren hidroliği, motor yağı, filtreleri, antifrizi, silecekleri, cam suyu, klima sistemi, aküsü, ön düzeni, amortisörü ve egzozu kontrol edilerek gerekli değişimler gerçekleştirilmektedir. Kış lastiklerinin yanında ilk yardım ve kış arıza kitinin araçlarda hazır durumda bulunmasına özen gösterilir. Şahinler Otomotiv’de araç kışlık bakımı üzerine hassasiyetle düşülerek, mümkün olduğunca kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Rehbere git

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor yağı, motor içerisindeki hareketli parçaların ve motor yatağının temizliği konusunda çok önemli bir role sahiptir. Hava ve yakıt yoluyla araç motoru içerisine ulaşabilecek toz, kir ve benzeri kirletici partiküller motor aksamı üzerinde zararlı olabilecek tabakalar yaratarak sürtünmeyi artırır. Motor yağı bu kirletici tortul ve tabakaların motor performansını olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Motor içerisinde sürtünme sonucu oluşabilecek aşındırmayı önleyen motor yağının periyodik şekilde değiştirilmesi motor performansı üzerinde doğrudan etkili olup, ileride yaş...

Rehbere git
Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?