Oto Elektrik Sistemleri

Oto Elektrik Sistemleri

Teknolojik atılımların bir eseri olarak modern taşıtlar karmaşık elektrik sistemleriyle çalışmaktalar. Araçta elektrik motoru çalıştırmak gibi çok temel bir göreve sahiptir.

Bunun yanında  bujilerin yakıt ve hava karışımını ateşlemesini sağlamak, far ve lambaları yakmak; klima, cam silecekleri, kontrol paneli, ses sistemlerini çalıştırmak gibi işlemler için de elektrik gücüne ihtiyaç vardır. Otomobillerde bu elektrik gücü akü tarafından depolanmakta ve ilgili parçalara iletilmektedir. Akümülatör araç içerisinde kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştüren, depolayan, kullanıma sunan cihazlardır. Araç elektrik sistemi elektrik-elektronik tesisatı/devre elemanları, akü, aydınlatma ve uyarı sistemleri, marş sistemi, şarj sistemi, ateşleme Sistemi gibi temel bileşenlerle bağlantılı çalışmaktadır. Bunun yanında araç gösterge sistemleri, araç güvenlik sistemleri, iklimlendirme sistemleri; navigasyon, multimedya, müzik sistemleri elektrikle çalışan diğer bileşenleri içermektedir. Dolayısıyla aracın ilk hareketinden yakıt tüketimine, araç içi konforundan emniyet sistemlerine birçok noktada elektrik sistemleri büyük rol oynamaktadır.
 
Araç sahiplerine bu nedenle oto elektrik tesisatı bakım & onarımında hassas olunması sorumluluğu düşmektedir. Günümüzde araç içi elektrik sistemleri uzmanlık ve bilgi gerektiren karmaşık bir yapıya sahiptir. Bundandır ki yapılacak hatalı bir işlem araç ve araç sahibi adına çok pahalıya mâl olabilmektedir. Üsküdar oto elektrik sistemleri bakım ve onarımında Bosch Car Service 100 yıllık deneyimiyle ve lider yedek parça tedarikçisi olmasıyla çok yönlü hizmetleri bünyesinde barındırmaktadır. Bosch Car Service’te yalnızca araç akü kontrolü, buji benzeri elektrikli parçaların değişimi yapılmamakta; modern araçlarda bulunan sensörler, çipler, sigortalar ve yazılımların da detaylı kontrolleri gerçekleştirilmektedir. Bu hususta Bosch Car Service güncel teknolojiyi yakalayan ekipmanları ve eğitimli uzman teknik personeliyle tam kapsamlı bir hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Bosch Car Service’te bulunan bilgisayarlı arıza tespit teknolojisiyle aracınızın yüzeysel problemlerinin yanında, elektrik sistemi elemanları kaynaklı veya araç yazılımı kaynaklı sorunlarının da derinliklerine inilmektedir.
 
Üsküdar Altunizade/Kısıklı bölgelerinde aktif hizmet sağlayıcısı Şahinler Otomotiv Üsküdar oto elektrik sistemleri bakımında da Bosch Car Service kalitesi ve ayrıcalıklarını müşterilerine sunmaktadır. Şahinler Otomotiv’de arabanızın elektronik sistemleri en güncel ekipmanlarla detaylı incelemelere tabi tutulurken, Bosch Car Service prosedürleri adım adım uygulanmaktadır.
 

İlgili Konular

Araç Beyninden Km Sorgulama

Araç Beyninden Km Sorgulama

Rehbere git

Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi

Türkiye´nin gururu, yerli elektrikli otomobil üreticisi Togg, üstün teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çekiyor. Ülke genelindeki müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmek için Togg Yetkili Servisi ve Üsküdar Togg Servisi gibi oto servis noktalarını kurmuştur.

Rehbere git
Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Trafik kazaları oranları güne güne artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi güvenli sürüş konusunda bilgi sahibi olmayan araç sahiplerinin araç kullanmasıdır. Günümüzde basit gibi görünen takip mesafesine bile doğru düzgün bir şekilde riayet edilmemektedir. Bu anlamda takip mesafesinin öneminin kavranması gerekmektedir.

Rehbere git

Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Lastik kalitesi veya zemin durumu aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Yol tutuş özelliğinin etkilenmesine sebep olan pek çok faktör vardır. Kusurlu amortisörler görevini yerine getirmediğinden aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Bu duruma sebep olan ise lastiklerin aşırı derece aşınmasıdır. Amortisörlerin işlevini yerine getirmemesi lastiğin yüzeyinde aşınmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Lastiğin yüzeyinde oluşan bu aşınma ve yıpranmalar aracın yol tutuş özelliğinin kaybetmesine sebep olmaktadır. Lastiğin kaliteli olması bile, yol tutuş özelliğini ...

Rehbere git
Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden