Oto Lastik

Oto Lastik

Lastikler aracın zeminle temas halindeki tek parçası olup, sürekli sürtünme ve aşınmaya uğramaktadır. Aracın elektronik güvenlik sistemleri ne kadar sağlıklı çalışırsa çalışsın yol tutuşu iyi olmayan lastikler emniyetsiz bir sürüş deneyimine yol açacaktır.

Yalnızca frenleme durumlarında değil lastiklerin yol tutuşu, hareket halinde de araç güvenliği ve performansı üzerinde etkili olmaktadır. Yakıt tüketimini olumsuz yönde etkilemesinin yanında yanlış lastik kullanımı araç iç aksamlarında da zorlanma sonucu oluşacak hasarlara yol açabilmektedir. Lastik seçimi yapılırken bir dizi kontrol işlemi uygulanmalıdır. Bu kontrol işlemleri; hava basıncı kontrolü, şekil kontrolü, hasar kontrolü ve diş derinliği kontrolü olarak sıralanabilir. Lastiklerde kalıcı bir hasar mevcut değilse 5 yıl sonra kontrolden geçmesi gerekmektedir. Üretim tarihi üzerinden 10 yıl geçmiş lastiklerin de değiştirilmesi tavsiye edilir. Lastik seçiminde uygun ebatlı lastiklerin seçilmesi, lastiğin kalitesi ve uzun ömürlü olması, yakıt tasarrufunu artıracak lastiklerin tercih edilmesi, mevsim koşullarına uygun lastiklerin kullanılması gibi etmenler de önemli olmaktadır. Lastik bakımında göz ardı edilmemesi gereken bir nokta da rot balans ayarıdır. Rot balans ayarı direksiyon serbest konumdayken aracın sağa veya sola kaymasını önleyen, aracın tekerleklerinin dengeli bir hizada bulunmasını sağlayan bakım işlemidir. Rot balans ayarı 6 ayda bir veya yeni lastikılması, lastiklerin yer değiştirilmesi durumlarında mutlaka yapılmalıdır. Lastiklerin yer değiştirilmesi uygulaması, farklı aşınma noktalarına sahip ön ve arka lastiklerin birbirleriyle değiştirilerek, lastik ömrünün uzatılması amaçlanan bir işlemdir. 10.000 km’de bir bu değişimin yapılması önerilir. Lastik ömrünü artırıcı düzenlemelerden biri de fren ayarlarının kontrolü olmaktadır. Doğru fren gücü ayarı yapılması lastiklerin aşınmasını önleyecektir. Üsküdar oto lastik değişim merkezi olarak birime sahip olan bosch teknik servis ile size doğu hizmet vermek için gerekli testerimizi bilgisayarlı ortamlarda yapmaktayız. Oto periyodik bakım işlemlerinizde lastik bakımlarınızı mutlaka yatırmayı unutmayın.
 
Bosch Car Service aracınızda lastik bakımlarını gerçekleştirerek, sürüş güvenliğinizi, taşıt performansınızı, kullanım konforunuzu üst seviyelere çekmektedir. Lastiklerinizin balans ayarı ve hizalama işlemi kadar diş derinliği kontrolünde de hassas ölçümlerle doğru adımları atmanıza yardımcı olmaktayız. Lastik sırtında ana kanallar boyunca uzanan sırt aşınma göstergelerinin kontrolü, lastik diş derinliği tespitiyle lastik ömrünüz hakkında size doğru bilgileri sunmaktayız. Şahinler Otomotiv , Üsküdar Bosch Car service hizmetlerini  Altunizade, Kısıklı bölgelerine sunarak, lastik bakım & onarımında da araç sahiplerinin ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.
 
 

Üsküdar Oto Lastik

Üsküdar oto lastik hizmetleri bulunduğu bölgede lastik problemlerini tamamen ortadan kaldıracak çözümler üretir. Mevsimlik lastik tercihleri, arızalı lastik değişimi, tamir, bakım, onarım ve aklınıza gelen bütün hizmetlerde, servis olarak çalışmalarımız önemli bir çözüm yaratmaktadır. Her türlü farklı lastik modelini rahatlıkla bulabileceğiniz servisimiz, özellikle değişim konusunda hızlı çözümlerle birlikte size yardımcı olur. Kaliteli ve güvenilir hizmete ek olarak, ekonomik çözümlerin noktası olan servisimiz, ürettiği çözümlerle birlikte size her zaman yardımcı olacaktır. Lastik ile ilgili ihtiyaçlarınızın karşılanması için, servis donanımlı yapımız ve uzman kadromuz her zaman görevinin başındadır. Teknik ekiplerimiz yeteneği ve teknolojisi ile size hizmet için hazırdır. 

Üsküdar Lastikçi

Üsküdar lastikçi bu bölgede lastik ile ilgili bütün hizmetlerde ihtiyaçlarınıza cevap vermek durumundadır. Aracınız için gerekli lastik modelleri, doğru ölçülerle ve doğru tercihlerle size hizmet olarak sunulmaktadır. Oldukça modern ve güvenilir altyapıya sahip olan servisimiz, ihtiyaç ve gereksinimlerinizi karşılama konusunda her zaman size yardımcı olmaktadır. Hızlı bir şekilde ürettiğimiz çözümler, lastik değişimi, tamir ve genel bakım çalışmaları konusunda iyi bir sonuç yaratmaktadır. Servisimize güvenerek lastiklerinizi emniyete alabilirsiniz. Araç lastikleri ise yol tutuşu ve fren mesafesi konusunda sizi her zaman destekleyecektir. Hızlı ve güvenilir çözümlerle birlikte servisimiz her zaman siz müşterilerimizin yanındadır.

İlgili Konular

Aks Arızası Belirtileri

Aks Arızası Belirtileri

Rehbere git

Egzoz Muayene Ücreti

Rehbere git
Egzoz Muayene Ücreti
Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

“Camshaft belt” eksantrik mili kayışı, “Timing belt” zamanlama kayışı isimleriyle de anılan triger kayışı, araç motorlarının çalışma düzeni içerisinde hayati önem taşımaktadır. Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi eksantrik (kam) miline ileterek, supapların açılıp kapanmasını sağlar.

Rehbere git

Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Lastik kalitesi veya zemin durumu aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Yol tutuş özelliğinin etkilenmesine sebep olan pek çok faktör vardır. Kusurlu amortisörler görevini yerine getirmediğinden aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Bu duruma sebep olan ise lastiklerin aşırı derece aşınmasıdır. Amortisörlerin işlevini yerine getirmemesi lastiğin yüzeyinde aşınmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Lastiğin yüzeyinde oluşan bu aşınma ve yıpranmalar aracın yol tutuş özelliğinin kaybetmesine sebep olmaktadır. Lastiğin kaliteli olması bile, yol tutuş özelliğini ...

Rehbere git
Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden