Oto Lastik

Oto Lastik

Lastikler aracın zeminle temas halindeki tek parçası olup, sürekli sürtünme ve aşınmaya uğramaktadır. Aracın elektronik güvenlik sistemleri ne kadar sağlıklı çalışırsa çalışsın yol tutuşu iyi olmayan lastikler emniyetsiz bir sürüş deneyimine yol açacaktır.

Yalnızca frenleme durumlarında değil lastiklerin yol tutuşu, hareket halinde de araç güvenliği ve performansı üzerinde etkili olmaktadır. Yakıt tüketimini olumsuz yönde etkilemesinin yanında yanlış lastik kullanımı araç iç aksamlarında da zorlanma sonucu oluşacak hasarlara yol açabilmektedir. Lastik seçimi yapılırken bir dizi kontrol işlemi uygulanmalıdır. Bu kontrol işlemleri; hava basıncı kontrolü, şekil kontrolü, hasar kontrolü ve diş derinliği kontrolü olarak sıralanabilir. Lastiklerde kalıcı bir hasar mevcut değilse 5 yıl sonra kontrolden geçmesi gerekmektedir. Üretim tarihi üzerinden 10 yıl geçmiş lastiklerin de değiştirilmesi tavsiye edilir. Lastik seçiminde uygun ebatlı lastiklerin seçilmesi, lastiğin kalitesi ve uzun ömürlü olması, yakıt tasarrufunu artıracak lastiklerin tercih edilmesi, mevsim koşullarına uygun lastiklerin kullanılması gibi etmenler de önemli olmaktadır. Lastik bakımında göz ardı edilmemesi gereken bir nokta da rot balans ayarıdır. Rot balans ayarı direksiyon serbest konumdayken aracın sağa veya sola kaymasını önleyen, aracın tekerleklerinin dengeli bir hizada bulunmasını sağlayan bakım işlemidir. Rot balans ayarı 6 ayda bir veya yeni lastikılması, lastiklerin yer değiştirilmesi durumlarında mutlaka yapılmalıdır. Lastiklerin yer değiştirilmesi uygulaması, farklı aşınma noktalarına sahip ön ve arka lastiklerin birbirleriyle değiştirilerek, lastik ömrünün uzatılması amaçlanan bir işlemdir. 10.000 km’de bir bu değişimin yapılması önerilir. Lastik ömrünü artırıcı düzenlemelerden biri de fren ayarlarının kontrolü olmaktadır. Doğru fren gücü ayarı yapılması lastiklerin aşınmasını önleyecektir. Üsküdar oto lastik değişim merkezi olarak birime sahip olan bosch teknik servis ile size doğu hizmet vermek için gerekli testerimizi bilgisayarlı ortamlarda yapmaktayız. Oto periyodik bakım işlemlerinizde lastik bakımlarınızı mutlaka yatırmayı unutmayın.
 
Bosch Car Service aracınızda lastik bakımlarını gerçekleştirerek, sürüş güvenliğinizi, taşıt performansınızı, kullanım konforunuzu üst seviyelere çekmektedir. Lastiklerinizin balans ayarı ve hizalama işlemi kadar diş derinliği kontrolünde de hassas ölçümlerle doğru adımları atmanıza yardımcı olmaktayız. Lastik sırtında ana kanallar boyunca uzanan sırt aşınma göstergelerinin kontrolü, lastik diş derinliği tespitiyle lastik ömrünüz hakkında size doğru bilgileri sunmaktayız. Şahinler Otomotiv , Üsküdar Bosch Car service hizmetlerini  Altunizade, Kısıklı bölgelerine sunarak, lastik bakım & onarımında da araç sahiplerinin ihtiyaçlarına yanıt vermektedir.
 
 

Üsküdar Oto Lastik

Üsküdar oto lastik hizmetleri bulunduğu bölgede lastik problemlerini tamamen ortadan kaldıracak çözümler üretir. Mevsimlik lastik tercihleri, arızalı lastik değişimi, tamir, bakım, onarım ve aklınıza gelen bütün hizmetlerde, servis olarak çalışmalarımız önemli bir çözüm yaratmaktadır. Her türlü farklı lastik modelini rahatlıkla bulabileceğiniz servisimiz, özellikle değişim konusunda hızlı çözümlerle birlikte size yardımcı olur. Kaliteli ve güvenilir hizmete ek olarak, ekonomik çözümlerin noktası olan servisimiz, ürettiği çözümlerle birlikte size her zaman yardımcı olacaktır. Lastik ile ilgili ihtiyaçlarınızın karşılanması için, servis donanımlı yapımız ve uzman kadromuz her zaman görevinin başındadır. Teknik ekiplerimiz yeteneği ve teknolojisi ile size hizmet için hazırdır. 

Üsküdar Lastikçi

Üsküdar lastikçi bu bölgede lastik ile ilgili bütün hizmetlerde ihtiyaçlarınıza cevap vermek durumundadır. Aracınız için gerekli lastik modelleri, doğru ölçülerle ve doğru tercihlerle size hizmet olarak sunulmaktadır. Oldukça modern ve güvenilir altyapıya sahip olan servisimiz, ihtiyaç ve gereksinimlerinizi karşılama konusunda her zaman size yardımcı olmaktadır. Hızlı bir şekilde ürettiğimiz çözümler, lastik değişimi, tamir ve genel bakım çalışmaları konusunda iyi bir sonuç yaratmaktadır. Servisimize güvenerek lastiklerinizi emniyete alabilirsiniz. Araç lastikleri ise yol tutuşu ve fren mesafesi konusunda sizi her zaman destekleyecektir. Hızlı ve güvenilir çözümlerle birlikte servisimiz her zaman siz müşterilerimizin yanındadır.

İlgili Konular

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Trafik kazaları oranları güne güne artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi güvenli sürüş konusunda bilgi sahibi olmayan araç sahiplerinin araç kullanmasıdır. Günümüzde basit gibi görünen takip mesafesine bile doğru düzgün bir şekilde riayet edilmemektedir. Bu anlamda takip mesafesinin öneminin kavranması gerekmektedir.

Rehbere git

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor yağı, motor içerisindeki hareketli parçaların ve motor yatağının temizliği konusunda çok önemli bir role sahiptir. Hava ve yakıt yoluyla araç motoru içerisine ulaşabilecek toz, kir ve benzeri kirletici partiküller motor aksamı üzerinde zararlı olabilecek tabakalar yaratarak sürtünmeyi artırır. Motor yağı bu kirletici tortul ve tabakaların motor performansını olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Motor içerisinde sürtünme sonucu oluşabilecek aşındırmayı önleyen motor yağının periyodik şekilde değiştirilmesi motor performansı üzerinde doğrudan etkili olup, ileride yaş...

Rehbere git
Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?
 Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Araçlarda elektrik enerjisini depolayıp ilgili parçalara ulaştırmakla sorumlu akünün araç marş motorunun çalışmasında da önemli bir rolü vardır. Motorlu taşıtlarda bu denli kritik görevleri olan akünün ömrünü atılacak birkaç adımla uzatmak mümkün.

Rehbere git

Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi

Türkiye´nin gururu, yerli elektrikli otomobil üreticisi Togg, üstün teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çekiyor. Ülke genelindeki müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmek için Togg Yetkili Servisi ve Üsküdar Togg Servisi gibi oto servis noktalarını kurmuştur.

Rehbere git
Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi