Oto Detaylı Temizlik
Oto Detaylı Temizlik

Oto Detaylı Temizlik

Gündelik hayatımızda çokça vakit geçirdiğimiz araçlara hava yoluyla, kıyafetler ya da temas yoluyla birçok kirletici nüfuz etmektedir.

 Gün içerisinde temasta bulunduğumuz nesnelerden vücudumuza geçen bakteriler araç içerisinde panel, vites, direksiyon gibi alanlara yayılmaktadır. Ayakkabı tabanından toz, toprak, çamur gibi kirleticilerin yanında gözle görülemeyen mikro partiküller araç içi döşemelerine bulaşmaktadır. Dolayısıyla evimizde olduğu gibi uzun saatler yaşam alanı olarak kullandığımız arabalarımızın içlerinde bakteriler de barınmaktadır. İşte bu noktada araç içi temizliği olmazsa olmaz bir öneme sahiptir. Kimi zaman açık camlardan hava yoluyla sızan kimi zaman ise sürücü ve yolcular aracılığıyla araç içerisine yayılan kirleticilerin detaylı şekilde temizliği sağlanmalıdır.

Üsküdar Altunizade ve Kısıklı bölgesi yetkili Bosch Car Service noktası Altunizade teknik servis Şahinler Otomotiv’de aracınızın iç döşemeleri, koltuk döşemeleri, tavanı, ön paneli, torpidosu, bagajı, camları ve kapı içleri başta olmak üzere tüm yüzeylerin detaylı temizliği titizlikle gerçekleştirilmektedir. Şahinler Otomotiv olarak araç içi hijyeninizi sağlarken, yüzeylere zarar vermeyecek temizleyicilerin seçimi konusunda hassas davranmaktayız. Araç detaylı temizlik ve sterilizasyonu yapılırken, ph değeri uygun temizlik ürünlerinin kullanılması gereklidir. Bizler Bosch Car Service’te ph değeri 9-10 arasında değişen insan sağlığına zarar içermeyen temizlik ürünlerini kullanmaktayız. Aynı zamanda seçtiğimiz bu ürünler uygulandıkları yüzeyde aşınma, leke, renk bozulması gibi tahribatlara yol açmamaktadır. Bosch Car Service’te yapılan oto detaylı temizlik ve sterizilasyon sonrası araç içerisine nüfuz etmiş yağ, kir, leke gibi unsurlardan kurtulmanın yanında kötü kokunun da giderilmesini sağlamış olursunuz. Ozonla dezenfeksiyon işlemiyle beraber araçta klima, döşemeler, ön panel, kapı kolları gibi yerleri yuva edinen bakteri ve virüslerin de ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

Otomobil detaylı temizliği çocuklu ve araçlarında evcil hayvanlar bulunduran araç sahipleri için çok daha üzerine düşülmesi gereken bir konudur. Özellikle camların kapalı tutulduğu hava sirkülasyonunun az olduğu kış aylarında taşıt içerisinde bulunan bakteri ve virüsler solunum yollarına bulaşabilmektedir. Genç yaşlı herkesin sağlığını olumsuz yönde etkileyen bu durum, çocuklar ve küçük dostlarımız için çok daha büyük risk taşımaktadır. Bosch Car Service noktalarında düzenli Altunizade oto detaylı temizlik ve sterilizasyonu, çok kısa sürelerde gerçekleştirilmenin yanı sıra  uygun maliyetlerle sizleri beklemekte. 

İlgili Konular

Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Her yetkili Bosch Car Service noktasında olduğu gibi Şahinler Otomotiv’de aracınızın lastikleri, farları, fren sistemi, fren hidroliği, motor yağı, filtreleri, antifrizi, silecekleri, cam suyu, klima sistemi, aküsü, ön düzeni, amortisörü ve egzozu kontrol edilerek gerekli değişimler gerçekleştirilmektedir. Kış lastiklerinin yanında ilk yardım ve kış arıza kitinin araçlarda hazır durumda bulunmasına özen gösterilir. Şahinler Otomotiv’de araç kışlık bakımı üzerine hassasiyetle düşülerek, mümkün olduğunca kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Rehbere git

Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi, marka model ayırmadan her aracın teknik ve mekanik bakımları ile ayrıntılı olarak ilgilenen araç bakım merkezidir. Bu merkezde araçların ihtiyaçlarına yönelik her türlü bölüm aktif olarak çalışmaktadır.

Rehbere git
Oto sanayi sitesi
Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor yağı, motor içerisindeki hareketli parçaların ve motor yatağının temizliği konusunda çok önemli bir role sahiptir. Hava ve yakıt yoluyla araç motoru içerisine ulaşabilecek toz, kir ve benzeri kirletici partiküller motor aksamı üzerinde zararlı olabilecek tabakalar yaratarak sürtünmeyi artırır. Motor yağı bu kirletici tortul ve tabakaların motor performansını olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Motor içerisinde sürtünme sonucu oluşabilecek aşındırmayı önleyen motor yağının periyodik şekilde değiştirilmesi motor performansı üzerinde doğrudan etkili olup, ileride yaş...

Rehbere git

Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Araçlarda elektrik enerjisini depolayıp ilgili parçalara ulaştırmakla sorumlu akünün araç marş motorunun çalışmasında da önemli bir rolü vardır. Motorlu taşıtlarda bu denli kritik görevleri olan akünün ömrünü atılacak birkaç adımla uzatmak mümkün.

Rehbere git
 Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları