Oto Klima

Oto Klima

Soğuk kış günlerinde ve aşırı sıcak yaz günlerinde çok önemli hale gelen araba kliması, araç içi iklimlendirme ve havalandırma işlemlerinden sorumludur.

Konforlu  yolculuklar için olmazsa olmaz konumunda bulunan araç içi klima bakımı ve tamiri bu nedenle önemli hale gelmektedir. Bosch Car Servis araç klima tamiri ve bakımı konusunda en önde gelen hizmetleri bünyesinde barındırmaktadır. Üsküdar Altunizade ve Kısıklı bölge yetkili servisi Şahinler Otomotiv’e gelerek araç klima bakımı konusunda Bosch ayrıcalıklarıyla hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.Altunizade oto servis ,Bosch teknik servisinde kaliteli malzemeler kullanılarak sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışmaktayız.
 
 

Oto Klima Tamiri Ne Kadar Sürede Yapılmaktadır?

Klima tamir servisi hizmetlerinden faydalanmak isteyen araç sahiplerinin merak ettiği bir konu da araç klima tamirinin ne kadar sürede tamamlandığıdır. Bu süre klima arızasının hangi nedenden kaynaklandığına göre değişmektedir. Örneğin araba klima gazı dolumu yaklaşık yarım saat sürerken, klima parçalarında değişimi gerektiren durumlarda bu süre uzayabilmektedir. Bu detayı da hesaba katarak oto klima tamirinin ortalama yarım saat/bir saat sürdüğü söylenebilir.

Araç Klima Bakımında Neler Yapılır?

Şahinler Otomotiv’de her yetkili Bosch Car Service noktasında olduğu gibi polen filtresi değişimi, klima  kontrolü & dolumu, klima gazı kaçak tespiti, klima bakteri temizliği, klima kompresörü bakımı ve klima termostatının bakım ve onarımı gerçekleştirilmektedir. Yetkili Bosch Car Service noktalarında alanında donanımlı teknik personelimiz prosedürleri sıkı sıkıya takip ederek, klima arıza servisi hizmetlerini titizlikle yerine getirmektedir.

Araç Klima Temizliği nasıl yapılır?

Araç klima temizliğinde ilk akla gelen polen filtresi bakımı ve değişimi olmaktadır. Dışarıdan gelen havayı filtreleme görevi gören bu klima bileşenin temiz tutulmasına özen gösterilmelidir. Bir diğer unsur ise araç hava kanalları içerisinde bulunan bakterilerin temizlenmesidir. Bu noktada klima temizleme spreylerinin kullanılmasıyla bu alanlarda hijyen sağlanabilmektedir.

Araba klima filtresi ne zaman temizlenir?

Araçlarda klima filtresi temizliği ve değişimi yılda bir kez periyodik bakımlar esnasında gerçekleştirilmelidir. Ayrıca bu süre her 10.000 km’de bir olacak şekilde düzenlenmektedir. Bunun yanında klimaların düzgün şekilde çalışmadığı, kötü koku yaydığı durumlarda da aracın polen filtresi temizliği ve bakımı zaruri hale gelmekte.

Hangi Markalara Çalışıyoruz?

Üsküdar Altunizade Bosch yetkili araç servisi Şahinler Otomotiv’de Peugeot, Seat, Audi, Citroën, Ford, Mercedes – Benz, Skoda, Volkswagen, BMW marka araçların klima bakımlarını gerçekleştirmekteyiz. Araç klima servisi hizmetlerinde Bosch Car Service, arabanızın her türlü bakım/onarım ihtiyacında olduğu gibi bir numaralı tercihiniz olacaktır.
 

Sıkça Sorulan Sorular

Oto klima neden gaz kaçırır?

Klima gazının araçlarda eksilmesinin temel nedeni sızıntıdır. Özellikle klimanın kullanılmadığı durumlarda klima yağının sistem içerisinde devridaim yapmaması, oto klima gazı kaçağına imkan tanımaktadır.

Klima gazı azalınca ne olur?

Araba klima gazı azaldığında otomobil klimasının soğutma gücü zayıflar, istenen soğutma performansı elde edilemez.

Araba klima kompresörü tamir edilir mi?

Oto klima gazı kaçağı veya diğer nedenlerle arızalanabilen araba klima kompresörünün tamiri mümkündür. Bosch Car Service, araç klima tamiri konusunda detaylı hizmetleriyle bu konuda da araç sahiplerinin imdadına yetişmektedir.

Klima kompresörü bozuk olduğu nasıl anlaşılır?

Araç içi kliması çalıştırıldığında  hava gelmiyor yakıt tüketimi artıyorsa, A.C düğmesine basıldığı halde soğuk hava akışı gerçekleşmiyorsa, klima çalıştığında araç stop ediyorsa bu klima kompresörü arızasına işaret edebilmektedir.

Araç klima bakımı Ne Kadar Sürede Yapılmalıdır?

Araç klima bakımı yılda bir kez ya da 10.000 km’de bir periyodik kontrollerle gerçekleştirilmelidir. Araba klimasının kötü koku yayması veya güçlü şekilde hava akışı sağlayamaması durumlarında da klima bakımını yaptırmak gerekmektedir.
 

İlgili Konular

Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motorun bir bölümü olan buji, değiştirilmeden sadece temizlikle düzeltilmektedir. Ancak temizlik işlemleri

Rehbere git

Egzoz Muayene Ücreti

Rehbere git
Egzoz Muayene Ücreti
Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

“Camshaft belt” eksantrik mili kayışı, “Timing belt” zamanlama kayışı isimleriyle de anılan triger kayışı, araç motorlarının çalışma düzeni içerisinde hayati önem taşımaktadır. Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi eksantrik (kam) miline ileterek, supapların açılıp kapanmasını sağlar.

Rehbere git

Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Her yetkili Bosch Car Service noktasında olduğu gibi Şahinler Otomotiv’de aracınızın lastikleri, farları, fren sistemi, fren hidroliği, motor yağı, filtreleri, antifrizi, silecekleri, cam suyu, klima sistemi, aküsü, ön düzeni, amortisörü ve egzozu kontrol edilerek gerekli değişimler gerçekleştirilmektedir. Kış lastiklerinin yanında ilk yardım ve kış arıza kitinin araçlarda hazır durumda bulunmasına özen gösterilir. Şahinler Otomotiv’de araç kışlık bakımı üzerine hassasiyetle düşülerek, mümkün olduğunca kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Rehbere git
Araç kışlık bakımında neler yapılır?