Oto Kaporta
Oto Kaporta

Oto Kaporta

Araçlarda performans ve sağlıklı çalışma koşulları kadar genel dış görünüme de önem verilmektedir. Araç satın alınırken en çok dikkat edilen noktalardan biri de görünüş itibariyle araç estetiği olmaktadır.

Elbette trafikte ve park halinde birçok olumsuz dış etkene açık olan araçlarda küçük çaplı hasarlar meydana gelebilmektedir. Dolu yağışı, küçük çaplı kazalar, dışarıdan gelen darbeler arabalarda irili ufaklı göçüklere neden olmasıyla dışarıdan bakıldığında göze hoş gelmeyen kusurları meydana getirebilir. Bu noktada otomobil piyasasında değer kaybına yol açmaması adına, araç sahipleri taşıtlarında parça değişikliği veya boya yerine mini oto kaporta onarımlarını tercih etmektedir. Araç kaportasında mini onarımlar, çeşitli nedenlerle oluşan ufak çaplı göçüklerin telafisi için uygulanmaktadır. Özellikle PDR (Paintless Dent Repair) yani boyasız göçük onarımı bu alanda en çok başvurulan hizmet olmaktadır. Boyasız göçük düzeltme işleminde 5 cm’ye kadar olan göçükler onarılabilmektedir. Boyasız kaporta düzeltme işleminde göçüğün bulunduğu panelin arkasına hasarın çap derinlik ve biçimine uygun özel aletlerle ulaşılarak hafifçe baskı uygulanması söz konusudur. Kaporta çektirme adıyla da anılan bu yöntemde kullanılacak PDR ekipmanları araç yüzeyine zarar vermeyecek özel alaşımlardan imal edilmektedir. Boyasız araba göçük düzeltme uygulamasıyla aracın dış görünümü orijinal haline geri döndürülebilmektedir. Boyasız araç göçük düzeltme uygulamasında işlemin uygulanacağı bölgenin daha önce pasta & cila, macun uygulanmamış,
 boyanmamış olması gerekmektedir. Sac uzaması veya bu gibi bu durumlar söz konusu olduğunda, PDR işleminin uygulanması, o bölgede daha önceden gerçekleştirilmiş işlemlere zarar verecektir.
Üsküdar kaporta düzeltme Şahinler otomotivde araç göçük düzeltme işlemi yapılırken marşpiyel aksamın onarımı da gerçekleştirilebilmektedir. Marşpiyel araçta kapı altlarında bulunan kaportanın genel şeklini korumasını sağlayan parçalardır. Marşpiyel düzeltme işleminde silikon tabancası, vantuz ve çekme aleti kullanılır. Vakumlama yöntemiyle marşpiyelde bulunan göçük düzeltilerek araç kaportasının genel görünümü korunmuş olur. Bosch Car Service çalışanları teknik donanımlarının yanında alanlarındaki deneyimleriyle müşterilerimizin sorunlarına yaratıcı çözümler sunma konusunda çok başarılıdır. Şahinler Otomotiv’de de aracınızın orijinal görünümünün tekrar kazandırılması için ratik çözümler uygun fiyatlarla buluşturulmaktadır. Üsküdar Altunizade ve Kısıklı bölgelerinde oto kaporta hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim adresimizden bizlere ulaşarak randevu alabilir, oto bakım servisimizi ziyaret edebilirsiniz.Ayrıca üsküdar oto boya hizmet bölgemiz ile ağır hasar onarım işlemlerinde de yanınızdayız.

Boyasız Kaporta Düzeltme

Boyasız kaporta düzeltme işleminde göçüğün bulunduğu panelin arkasına hasarın çap derinlik ve biçimine uygun özel aletlerle ulaşılarak hafifçe baskı uygulanması söz konusudur. Kaporta çektirme adıyla da anılan bu yöntemde kullanılacak PDR ekipmanları araç yüzeyine zarar vermeyecek özel alaşımlardan imal edilmektedir. 

Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız araba göçük düzeltme uygulamasıyla aracın dış görünümü orijinal haline geri döndürülebilmektedir. Boyasız araç göçük düzeltme uygulamasında işlemin uygulanacağı bölgenin daha önce pasta & cila, macun uygulanmamış, boyanmamış olması gerekmektedir. Sac uzaması veya bu gibi bu durumlar söz konusu olduğunda, PDR işleminin uygulanması, o bölgede daha önceden gerçekleştirilmiş işlemlere zarar verecektir. Şahinler otomotivde araç göçük düzeltmesi yapılırken marşpiyel aksamın onarımı da gerçekleştirilebilmektedir. Marşpiyel araçta kapı altlarında bulunan kaportanın genel şeklini korumasını sağlayan parçalardır. Elektronik arıza tespiti işlemlerinde ise kolaylıkla arızaları tespit edilmektedir.

Marşpiyel Düzeltme

Marşpiyel düzeltme işleminde silikon tabancası, vantuz ve çekme aleti kullanılır. Vakumlama yöntemiyle marşpiyelde bulunan göçük düzeltilerek araç kaportasının genel görünümü korunmuş olur. Bosch Car Service çalışanları teknik donanımlarının yanında alanlarındaki deneyimleriyle müşterilerimizin sorunlarına yaratıcı çözümler sunma konusunda çok başarılıdır. Şahinler Otomotiv’de de aracınızın orijinal görünümünün tekrar kazandırılması için pratik çözümler uygun fiyatlarla buluşturulmaktadır. Üsküdar Altunizade ve Kısıklı bölgelerinde oto kaporta hizmetlerimizden faydalanmak için iletişim adresimizden bizlere ulaşarak randevu alabilir, oto bakım servisimizi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Konular

Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motorun bir bölümü olan buji, değiştirilmeden sadece temizlikle düzeltilmektedir. Ancak temizlik işlemleri

Rehbere git

Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi

Türkiye´nin gururu, yerli elektrikli otomobil üreticisi Togg, üstün teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çekiyor. Ülke genelindeki müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmek için Togg Yetkili Servisi ve Üsküdar Togg Servisi gibi oto servis noktalarını kurmuştur.

Rehbere git
Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi
Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

“Camshaft belt” eksantrik mili kayışı, “Timing belt” zamanlama kayışı isimleriyle de anılan triger kayışı, araç motorlarının çalışma düzeni içerisinde hayati önem taşımaktadır. Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi eksantrik (kam) miline ileterek, supapların açılıp kapanmasını sağlar.

Rehbere git

Araç Beyninden Km Sorgulama

Rehbere git
Araç Beyninden Km Sorgulama