Pasta Cila
Pasta Cila

Pasta Cila

Araç sahipleri için hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olan otomobiller performans ve konforun yanında görsellikleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Arabalarının dış görünüşüne büyük ölçüde önem veren sürücüler; asit yağmurları, dolu yağışı, yıkama fırçası, güneş ışınları, trafikte yaşanan yüzey sürtünmeleri gibi nedenlerle oluşan çizik, iz ve lekelerin telafisi için pasta cila yöntemine başvurmaktadır. Bosch Car Service noktalarında oto pasta cila uygulamasıyla araçlarınızda çeşitli nedenlerle oluşan yüzey çizik, iz ve lekeleri titizlikle kapatılabilmektedir.Üsküdar oto boya servisi denildiğinde bosch servis olarak akla gelmemizin sebebi teknik personelimizin titizliği olduğunu belirmeliyiz.

Pasta Cila Nedir?

Araç pasta cila uygulaması çeşitli dış etkenler nedeniyle taşıtlarda oluşan yüzeysel çizik, iz ve lekelerin kapatılarak, aracın eski parlaklığına kavuşturulması işlemidir. Aslında pasta ve cila iki ayrı işlem olarak göze çarpmaktadır. Pasta uygulamasında yüzey boyası aşındırılıp inceltilerek aracın çizik ve izleri yüzeyle aynı seviyeye getirilmektedir. İkinci aşama olan cila yönteminde ise pasta uygulanan bölümlerin mat görünümünü gidererek yüzey parlaklığının sağlanması prensibi yer almaktadır.

Nasıl Yapılır?

Oto pasta cila yönteminde ilk olarak işlem yapılacak yüzeyin toz, kir gibi unsurlardan arındırılması için doğru araç gereç yardımıyla yıkanması işlemi gerçekleştirilir. Kuruması beklenen yüzeye daha sonrasında çizik, iz ve lekelerin bulunduğu bölümlere denk gelecek şekilde pasta malzemesi sürülür. Polisaj makinesiyle yumuşakça yüzeye işlenen pasta malzemesinin ardından araç yüzeyinin tekrar kuruması ve temizliği sağlanır. Ardından pasta uygulanmış yüzeylere polisaj makinesi yardımıyla cila işlemi gerçekleştirilir ve tekrar araba yüzeyi kurumaya bırakılır.

Pasta Cila Ne İşe Yarar?

Pasta cila araç yüzeyindeki ufak çaplı çizik ve izlerin, renk solması ve lekelerin giderilmesi konusunda işe yaramaktadır. Yolda veya park halinde zararlı güneş ışınları, kuş dışkısı, asit yağmuru, dolu yağışı, diğer araçlar ve insanların teması gibi birçok unsura açık halde bulunan araçlarda doğal olarak çizik, aşınma, iz ve leke oluşumu yaşanmaktadır. Pasta cila yöntemi bu istenmeyen yüzey unsurlarının kapatılmasının yanında aracın parlak bir görünüme sahip olmasına da katkıda bulunur. Üsküdar Altunizade, Kısıklı bölgelerine hizmet veren Bosch Car Service noktalarında araç pasta cila uygulaması deneyimli ve profesyonel ellerde gerçekleştirilmektedir.

Üsküdar Pasta Cila Hizmet Ayrıcalıklarımız

Pasta cila, aracın boyasını yenilemek ve korumak için oto servislerde yapılan en etkili yöntemlerden biridir. Zamanla araç kaportasında ve boyasında meydana gelen çizikleri, oksitlenmeyi ve diğer deformasyonlara bağlı hasarları gidermek için kullanılan pasta cila işlemi Üsküdar pasta cila çalışmalarımız ile hizmetinizde. Bu işlem, aşındırıcı bir macun ve cila kullanılarak yapılan, özel deneyim ve uzmanlık gerektiren bir oto bakım çalışmasıdır. Macun, boyadaki kusurları gidermek ve hasarları kamufle etmek için kullanılırken, cila ise boyanın parlaklığını korumaya yardımcı olmaktadır.
Pasta cila, araçların görünümünü ve değerini korumak için en önemli yöntemdir. Bunun yanı sıra çizikleri ve kusurları giderme, mevsimsel değişimlere bağlı olarak araç kaporta boyasında ortaya çıkan oksitlenme ve diğer hasarları gidererek boyanın daha pürüzsüz ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda cila, boyanın oksidasyona ve diğer çevresel faktörlere karşı korunmasına yardımcı olarak, boyanın daha uzun süre parlak kalmasına katkı sağlamaktadır.
Üsküdar pasta cila olarak pasta cila uygulamasına tabi tuttuğumuz araçlarda çalışmalarımıza ilk olarak aracın toz, kir ve tortulardan arındırılması ile başlıyoruz. Aracınızın kaporta yüzeyine ve rengine uygun, kaliteli pasta cila ürünleri kullanarak, işinde deneyimli personellerimizden yardım alarak kaporta yüzeyine zarar vermeden cila uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.
Üsküdar pasta cila uygulamalarımızla aracınızın değerini koruyacak güvenilir oto servis desteği alırken, kullandığımız birinci sınıf kalite pasta ve cila ürünler ile de aracınızın kalitesine şıklık katacaksınız.

Sıkça Sorulan Sorular

Pasta cila zarar verir mi?

Pasta cila yönteminin doğru şekilde ve uygun sıklıkla gerçekleştirilmesi durumunda herhangi bir zararlı etkisi bulunmamaktadır. Hatta cila yöntemi belli bir süreliğine araç boyası üzerinde ekstra  koruyucu bir katman olarak da faydalı olmaktadır.

Pasta cila ömrü ne kadar?

Pasta uygulamasının ömrü ortalama 1 yılken, cila uygulamasın ömrü ise 1 ile birkaç ay arasında değişmektedir.

Hangi durumlarda pasta cila yapılır?

Araç üzerinde oksitlenme vb. nedenlerle oluşan yüzeysel renk solması, küçük çaplı çizik, iz ve leke gibi durumlarda aracın pürüzlerinin giderilmesi ve parlaklığa kavuşması için pasta cila uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Pasta cila arabanın değerini düşürür mü?

Uzman ellerde titizlikle yapılan pasta cila uygulaması arabanın değerini düşürmediği gibi ikinci el piyasasında tercih edilir hale gelmesini dahi sağlamaktadır.Lokasyonunuza bağlı olarak üsküdar pasta cila hizmeti almak için  en doğru adres bosch teknik servis.

İlgili Konular

 Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Araçlarda elektrik enerjisini depolayıp ilgili parçalara ulaştırmakla sorumlu akünün araç marş motorunun çalışmasında da önemli bir rolü vardır. Motorlu taşıtlarda bu denli kritik görevleri olan akünün ömrünü atılacak birkaç adımla uzatmak mümkün.

Rehbere git

Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motorun bir bölümü olan buji, değiştirilmeden sadece temizlikle düzeltilmektedir. Ancak temizlik işlemleri

Rehbere git
Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?
Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi, marka model ayırmadan her aracın teknik ve mekanik bakımları ile ayrıntılı olarak ilgilenen araç bakım merkezidir. Bu merkezde araçların ihtiyaçlarına yönelik her türlü bölüm aktif olarak çalışmaktadır.

Rehbere git

Aks Arızası Belirtileri

Rehbere git
Aks Arızası Belirtileri