Oto Cam Filmi
Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi

Oto cam filmi araçlarda farklı nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. En çok bilen tercih nedeni araç içinin dışarıdan görülmesini engellemesidir. Fakat bunun dışında oto cam filminin farklı avantajları da mevcuttur.

Cam filmi uygulandığı cama koruyucu bir tabaka biçiminde yapışarak dayanıklılığını artırmaktadır. Ayrıca camın kırılması durumun cam parçalarını bir arada tutarak olası yaralanmaların önüne geçmektedir. Elbette otomobil cam filmlerinin en çok yarar sağladığı konulardan biri de yazları güneş ışınlarına karşı koruma sağlamasıdır. Özellikle güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarını soğurması göz ve cilt sağlığı hususunda büyük fayda sağlamaktadır. Buna ek olarak güneş ışınlarını belli bir oranda tutması sayesinde yaz aylarında klima performansını da olumlu yönde etkilemektedir. Bir diğer kazanım olarak araç sahipleri oto cam filmi uygulamasıyla arabalarının dış estetiğine de katkıda bulunmaktadır. Oto cam filmi ürünleri termoplastik polimer malzemeden üretilmektedir. Dolayısıyla yağış ve nemden çok fazla etkilenmemektedir. Üskadar oto cam filmi ürünleri farklı geçirgenlik ve UV izolasyon değerlerine sahip olabilmektedir. Bu ürünler şöyle kategorize edilebilir:
 
  • 1 numara, %85 ışık geçirgenliğine sahip
  • 2 Numara,  %70 ışık geçirgenliğine sahip
  • 3 Numara, %55 ışık geçirgenliğine sahip
  • 4 Numara, %40 ışık geçirgenliğine sahip
     
Bu hususta bilinmesi gereken cam filmi ürünlerinin %70’ten daha az ışık geçirgenliğine sahip olması durumunda kullanımının yasak olduğudur. TÜVTÜRK’te gerçekleştirilen araç muayenelerinde standartlara uygun olmayan cam filmi kullanımı aracın muayenesinin başarıyla sonuçlanamaması sonucunu doğuracaktır. Dolayısıyla trafik yönetmeliklerine uygun cam filmi seçim 1 ve 2 numaralı ürünler olmaktadır.  Bunun yanında ön camlara film uygulanması, cam filmin dış yansıtma oranının %15’ten yüksek olması, cam filmi ürünün PVC malzemeden meydana gelmesi, film uygulamasında akrilik yapıştırıcılar kullanılması da standartlara uygun değildir ve araç muayenesinden geçemeyecektir. Altunizade Bosch Car Service yetkili noktası Şahinler Otomotiv araç cam filmi konusunda da araç sahiplerine hizmet vermektedir. Oto cam filmi uygulaması gibi ustalık gerektiren işlemlerde tecrübesi ve titizliğiyle öne çıkan teknik personelimiz, doğru uygulamalarla kabarcık oluşumuna izn vermemektedir. Sizler de Bosch Car Service güvencesi farkıyla, ortalama 1 saat sürecek bir işlemle araçlarınıza oto cam filmi uygulanmasını mümkün kılabilirsiniz.

İlgili Konular

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

“Camshaft belt” eksantrik mili kayışı, “Timing belt” zamanlama kayışı isimleriyle de anılan triger kayışı, araç motorlarının çalışma düzeni içerisinde hayati önem taşımaktadır. Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi eksantrik (kam) miline ileterek, supapların açılıp kapanmasını sağlar.

Rehbere git

Abs Beyni Tamiri

Rehbere git
Abs Beyni Tamiri
Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Trafik kazaları oranları güne güne artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi güvenli sürüş konusunda bilgi sahibi olmayan araç sahiplerinin araç kullanmasıdır. Günümüzde basit gibi görünen takip mesafesine bile doğru düzgün bir şekilde riayet edilmemektedir. Bu anlamda takip mesafesinin öneminin kavranması gerekmektedir.

Rehbere git

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor yağı, motor içerisindeki hareketli parçaların ve motor yatağının temizliği konusunda çok önemli bir role sahiptir. Hava ve yakıt yoluyla araç motoru içerisine ulaşabilecek toz, kir ve benzeri kirletici partiküller motor aksamı üzerinde zararlı olabilecek tabakalar yaratarak sürtünmeyi artırır. Motor yağı bu kirletici tortul ve tabakaların motor performansını olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Motor içerisinde sürtünme sonucu oluşabilecek aşındırmayı önleyen motor yağının periyodik şekilde değiştirilmesi motor performansı üzerinde doğrudan etkili olup, ileride yaş...

Rehbere git
Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?