Oto Cam Filmi
Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi

Oto cam filmi araçlarda farklı nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. En çok bilen tercih nedeni araç içinin dışarıdan görülmesini engellemesidir. Fakat bunun dışında oto cam filminin farklı avantajları da mevcuttur.

Cam filmi uygulandığı cama koruyucu bir tabaka biçiminde yapışarak dayanıklılığını artırmaktadır. Ayrıca camın kırılması durumun cam parçalarını bir arada tutarak olası yaralanmaların önüne geçmektedir. Elbette otomobil cam filmlerinin en çok yarar sağladığı konulardan biri de yazları güneş ışınlarına karşı koruma sağlamasıdır. Özellikle güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarını soğurması göz ve cilt sağlığı hususunda büyük fayda sağlamaktadır. Buna ek olarak güneş ışınlarını belli bir oranda tutması sayesinde yaz aylarında klima performansını da olumlu yönde etkilemektedir. Bir diğer kazanım olarak araç sahipleri oto cam filmi uygulamasıyla arabalarının dış estetiğine de katkıda bulunmaktadır. Oto cam filmi ürünleri termoplastik polimer malzemeden üretilmektedir. Dolayısıyla yağış ve nemden çok fazla etkilenmemektedir. Üskadar oto cam filmi ürünleri farklı geçirgenlik ve UV izolasyon değerlerine sahip olabilmektedir. Bu ürünler şöyle kategorize edilebilir:
 
  • 1 numara, %85 ışık geçirgenliğine sahip
  • 2 Numara,  %70 ışık geçirgenliğine sahip
  • 3 Numara, %55 ışık geçirgenliğine sahip
  • 4 Numara, %40 ışık geçirgenliğine sahip
     
Bu hususta bilinmesi gereken cam filmi ürünlerinin %70’ten daha az ışık geçirgenliğine sahip olması durumunda kullanımının yasak olduğudur. TÜVTÜRK’te gerçekleştirilen araç muayenelerinde standartlara uygun olmayan cam filmi kullanımı aracın muayenesinin başarıyla sonuçlanamaması sonucunu doğuracaktır. Dolayısıyla trafik yönetmeliklerine uygun cam filmi seçim 1 ve 2 numaralı ürünler olmaktadır.  Bunun yanında ön camlara film uygulanması, cam filmin dış yansıtma oranının %15’ten yüksek olması, cam filmi ürünün PVC malzemeden meydana gelmesi, film uygulamasında akrilik yapıştırıcılar kullanılması da standartlara uygun değildir ve araç muayenesinden geçemeyecektir. Altunizade Bosch Car Service yetkili noktası Şahinler Otomotiv araç cam filmi konusunda da araç sahiplerine hizmet vermektedir. Oto cam filmi uygulaması gibi ustalık gerektiren işlemlerde tecrübesi ve titizliğiyle öne çıkan teknik personelimiz, doğru uygulamalarla kabarcık oluşumuna izn vermemektedir. Sizler de Bosch Car Service güvencesi farkıyla, ortalama 1 saat sürecek bir işlemle araçlarınıza oto cam filmi uygulanmasını mümkün kılabilirsiniz.

İlgili Konular

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor Yağı Ne Sıklıkla Değiştirilmeli?

Motor yağı, motor içerisindeki hareketli parçaların ve motor yatağının temizliği konusunda çok önemli bir role sahiptir. Hava ve yakıt yoluyla araç motoru içerisine ulaşabilecek toz, kir ve benzeri kirletici partiküller motor aksamı üzerinde zararlı olabilecek tabakalar yaratarak sürtünmeyi artırır. Motor yağı bu kirletici tortul ve tabakaların motor performansını olumsuz yönde etkilemesine engel olur. Motor içerisinde sürtünme sonucu oluşabilecek aşındırmayı önleyen motor yağının periyodik şekilde değiştirilmesi motor performansı üzerinde doğrudan etkili olup, ileride yaş...

Rehbere git

Araç kışlık bakımında neler yapılır?

Her yetkili Bosch Car Service noktasında olduğu gibi Şahinler Otomotiv’de aracınızın lastikleri, farları, fren sistemi, fren hidroliği, motor yağı, filtreleri, antifrizi, silecekleri, cam suyu, klima sistemi, aküsü, ön düzeni, amortisörü ve egzozu kontrol edilerek gerekli değişimler gerçekleştirilmektedir. Kış lastiklerinin yanında ilk yardım ve kış arıza kitinin araçlarda hazır durumda bulunmasına özen gösterilir. Şahinler Otomotiv’de araç kışlık bakımı üzerine hassasiyetle düşülerek, mümkün olduğunca kısa sürelerde gerçekleştirilmektedir.

Rehbere git
Araç kışlık bakımında neler yapılır?
Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Lastik kalitesi veya zemin durumu aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Yol tutuş özelliğinin etkilenmesine sebep olan pek çok faktör vardır. Kusurlu amortisörler görevini yerine getirmediğinden aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Bu duruma sebep olan ise lastiklerin aşırı derece aşınmasıdır. Amortisörlerin işlevini yerine getirmemesi lastiğin yüzeyinde aşınmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Lastiğin yüzeyinde oluşan bu aşınma ve yıpranmalar aracın yol tutuş özelliğinin kaybetmesine sebep olmaktadır. Lastiğin kaliteli olması bile, yol tutuş özelliğini ...

Rehbere git

Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Araçlarda elektrik enerjisini depolayıp ilgili parçalara ulaştırmakla sorumlu akünün araç marş motorunun çalışmasında da önemli bir rolü vardır. Motorlu taşıtlarda bu denli kritik görevleri olan akünün ömrünü atılacak birkaç adımla uzatmak mümkün.

Rehbere git
 Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları