Oto Cam Filmi
Oto Cam Filmi

Oto Cam Filmi

Oto cam filmi araçlarda farklı nedenlerden dolayı tercih edilmektedir. En çok bilen tercih nedeni araç içinin dışarıdan görülmesini engellemesidir. Fakat bunun dışında oto cam filminin farklı avantajları da mevcuttur.

Cam filmi uygulandığı cama koruyucu bir tabaka biçiminde yapışarak dayanıklılığını artırmaktadır. Ayrıca camın kırılması durumun cam parçalarını bir arada tutarak olası yaralanmaların önüne geçmektedir. Elbette otomobil cam filmlerinin en çok yarar sağladığı konulardan biri de yazları güneş ışınlarına karşı koruma sağlamasıdır. Özellikle güneşten gelen zararlı ultraviyole ışınlarını soğurması göz ve cilt sağlığı hususunda büyük fayda sağlamaktadır. Buna ek olarak güneş ışınlarını belli bir oranda tutması sayesinde yaz aylarında klima performansını da olumlu yönde etkilemektedir. Bir diğer kazanım olarak araç sahipleri oto cam filmi uygulamasıyla arabalarının dış estetiğine de katkıda bulunmaktadır. Oto cam filmi ürünleri termoplastik polimer malzemeden üretilmektedir. Dolayısıyla yağış ve nemden çok fazla etkilenmemektedir. Üskadar oto cam filmi ürünleri farklı geçirgenlik ve UV izolasyon değerlerine sahip olabilmektedir. Bu ürünler şöyle kategorize edilebilir:
 
  • 1 numara, %85 ışık geçirgenliğine sahip
  • 2 Numara,  %70 ışık geçirgenliğine sahip
  • 3 Numara, %55 ışık geçirgenliğine sahip
  • 4 Numara, %40 ışık geçirgenliğine sahip
     
Bu hususta bilinmesi gereken cam filmi ürünlerinin %70’ten daha az ışık geçirgenliğine sahip olması durumunda kullanımının yasak olduğudur. TÜVTÜRK’te gerçekleştirilen araç muayenelerinde standartlara uygun olmayan cam filmi kullanımı aracın muayenesinin başarıyla sonuçlanamaması sonucunu doğuracaktır. Dolayısıyla trafik yönetmeliklerine uygun cam filmi seçim 1 ve 2 numaralı ürünler olmaktadır.  Bunun yanında ön camlara film uygulanması, cam filmin dış yansıtma oranının %15’ten yüksek olması, cam filmi ürünün PVC malzemeden meydana gelmesi, film uygulamasında akrilik yapıştırıcılar kullanılması da standartlara uygun değildir ve araç muayenesinden geçemeyecektir. Altunizade Bosch Car Service yetkili noktası Şahinler Otomotiv araç cam filmi konusunda da araç sahiplerine hizmet vermektedir. Oto cam filmi uygulaması gibi ustalık gerektiren işlemlerde tecrübesi ve titizliğiyle öne çıkan teknik personelimiz, doğru uygulamalarla kabarcık oluşumuna izn vermemektedir. Sizler de Bosch Car Service güvencesi farkıyla, ortalama 1 saat sürecek bir işlemle araçlarınıza oto cam filmi uygulanmasını mümkün kılabilirsiniz.

İlgili Konular

Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi, marka model ayırmadan her aracın teknik ve mekanik bakımları ile ayrıntılı olarak ilgilenen araç bakım merkezidir. Bu merkezde araçların ihtiyaçlarına yönelik her türlü bölüm aktif olarak çalışmaktadır.

Rehbere git

Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları

Araçlarda elektrik enerjisini depolayıp ilgili parçalara ulaştırmakla sorumlu akünün araç marş motorunun çalışmasında da önemli bir rolü vardır. Motorlu taşıtlarda bu denli kritik görevleri olan akünün ömrünü atılacak birkaç adımla uzatmak mümkün.

Rehbere git
 Uzun Ömürlü Akü İçin İpuçları
Araç Beyninden Km Sorgulama

Araç Beyninden Km Sorgulama

Rehbere git

Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Motorun bir bölümü olan buji, değiştirilmeden sadece temizlikle düzeltilmektedir. Ancak temizlik işlemleri

Rehbere git
Araçta Buji Temizliği Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?