Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Araçlarda elektrik enerjisinin depolanması gerekli durumlarda araç aksamına iletilmesinden sorumlu akümülatör cihazının garanti süresi ve şartları büyük önem taşımaktadır. Akü üreticisinin vermiş olduğu süre ve garanti kapsamı değişebilmekle birlikte bu süre genelde 2 yıl olmaktadır.

Şahinler Otomotiv Bosch Car Service’te satın alınan ve takılan Bosch Binek Araç Aküleri 2 yıl boyunca sınırsız kilometre garantisi sunmaktadır. Üsküdar Altunizade ve Kısıklı bölgesinde hizmet veren Şahinler Otomotiv’e gelerek Bosch garanti kapsamında akü satın alabilir, montajını yaptırabilirsiniz. Araç akü kontrol hizmetlerimiz hakkında mutlaka bizlerden bilgi alınız.

Bosch Akü Garantisi

Bosch Car Service’ten alınan ve montajı yapılan Bosch S3, S4, S4 E, S5 ve S5 A binek araç aküleri 2 yıl boyunca kilometre sınırı olmaksızın garanti kapsamında yer almaktadır. Akü takılmadan önce Bosch Car Service teknik ekibi akü şarj sisteminde arıza olup olmadığını kontrol etmektedir. Eğer arıza mevcut ise garanti kapsamında akünün takılması için önce şaj sisteminin onarımı için Bosch Car Service’e onay verilmesi gerekmektedir.

Kaçak Akım Kontrolü

Uzun süre park halinde tuttuğunuz aracınızın aküsü boşalmışsa bunun nedeni araçta kaçak akım bulunması olabilir. Kaçak akım basitçe elektrikli cihazların iletkenlerinin veya enerji altındaki parçalarının yalıtkanlıklarının bozulması nedeniyle cihaz gövdesinde oluşan istenmeyen elektrik akımıdır. Aküden kaynaklı kaçak akım teması halinde araç sahipleri için büyük sağlık riski taşımaktadır. Bu nedenle yetkili Bosch Car Service noktalarında uzman teknik personelimiz pensampermetre ve voltmetre yardımıyla aracınızda elektrik kaçağı olup olmadığının tespitini yaparak sizleri bilgilendirmektedir.

Marş Dinamosu Kontrolü

Araçlarda kontak çevrildiği halde motorun çalışmamasının bir diğer sorumlusu da marş dinamosu olabilmektedir. Aküden aldığı elektriği motorun ilgili parçalarına ileterek araç motorunun başlatılmasında önemli rol oynayan marş dinamosu birkaç parçadan meydana gelmektedir. Özellikle marş dinamosu kömürü zamanla  ömrünü tamamlayarak değişime ihtiyaç duyabilmektedir. Yetkili Bosch Car Service noktalarında marş dinamosu ve parçalarının kontrolleri yapılarak, ihtiyaç duyulması ve onay verilmesi halinde gerekli değişimler titizlikle yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Aküyü Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otomobil kullanım kılavuzu ve şarj cihazı kullanım kılavuzunda yer alan emniyet talimatlarını incelemek ve bunlara uymak aküyü şarj ederken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Aküdeki Şişmenin Nedeni Nedir?

Aküdeki şişmenin sebebi aşırı şarj ya da çok sıcak ortamda akünün çalıştırılması sonucu içeride oluşan kimyasal reaksiyon olabilmektedir.

Şarjı Düşük Akü Yakıt Tüketimini Etkiler mi?

Şarjı düşük akünün araç yakıt tüketimi üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır.

İlgili Konular

Egzoz Muayene Ücreti

Egzoz Muayene Ücreti

Rehbere git

Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi

Türkiye´nin gururu, yerli elektrikli otomobil üreticisi Togg, üstün teknolojisi ve çevre dostu özellikleriyle dikkat çekiyor. Ülke genelindeki müşterilerine kesintisiz hizmet sunabilmek için Togg Yetkili Servisi ve Üsküdar Togg Servisi gibi oto servis noktalarını kurmuştur.

Rehbere git
Yerli Otomobil Togg´un İşinde Uzman: Togg Yetkili Servisi
Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi

Oto sanayi sitesi, marka model ayırmadan her aracın teknik ve mekanik bakımları ile ayrıntılı olarak ilgilenen araç bakım merkezidir. Bu merkezde araçların ihtiyaçlarına yönelik her türlü bölüm aktif olarak çalışmaktadır.

Rehbere git

Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?

“Camshaft belt” eksantrik mili kayışı, “Timing belt” zamanlama kayışı isimleriyle de anılan triger kayışı, araç motorlarının çalışma düzeni içerisinde hayati önem taşımaktadır. Triger kayışı krank milinden aldığı hareketi eksantrik (kam) miline ileterek, supapların açılıp kapanmasını sağlar.

Rehbere git
Triger Kayışı Ne Zaman Değiştirilmeli?