Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Araçlarda elektrik enerjisinin depolanması gerekli durumlarda araç aksamına iletilmesinden sorumlu akümülatör cihazının garanti süresi ve şartları büyük önem taşımaktadır. Akü üreticisinin vermiş olduğu süre ve garanti kapsamı değişebilmekle birlikte bu süre genelde 2 yıl olmaktadır.

Şahinler Otomotiv Bosch Car Service’te satın alınan ve takılan Bosch Binek Araç Aküleri 2 yıl boyunca sınırsız kilometre garantisi sunmaktadır. Üsküdar Altunizade ve Kısıklı bölgesinde hizmet veren Şahinler Otomotiv’e gelerek Bosch garanti kapsamında akü satın alabilir, montajını yaptırabilirsiniz. Araç akü kontrol hizmetlerimiz hakkında mutlaka bizlerden bilgi alınız.

Bosch Akü Garantisi

Bosch Car Service’ten alınan ve montajı yapılan Bosch S3, S4, S4 E, S5 ve S5 A binek araç aküleri 2 yıl boyunca kilometre sınırı olmaksızın garanti kapsamında yer almaktadır. Akü takılmadan önce Bosch Car Service teknik ekibi akü şarj sisteminde arıza olup olmadığını kontrol etmektedir. Eğer arıza mevcut ise garanti kapsamında akünün takılması için önce şaj sisteminin onarımı için Bosch Car Service’e onay verilmesi gerekmektedir.

Kaçak Akım Kontrolü

Uzun süre park halinde tuttuğunuz aracınızın aküsü boşalmışsa bunun nedeni araçta kaçak akım bulunması olabilir. Kaçak akım basitçe elektrikli cihazların iletkenlerinin veya enerji altındaki parçalarının yalıtkanlıklarının bozulması nedeniyle cihaz gövdesinde oluşan istenmeyen elektrik akımıdır. Aküden kaynaklı kaçak akım teması halinde araç sahipleri için büyük sağlık riski taşımaktadır. Bu nedenle yetkili Bosch Car Service noktalarında uzman teknik personelimiz pensampermetre ve voltmetre yardımıyla aracınızda elektrik kaçağı olup olmadığının tespitini yaparak sizleri bilgilendirmektedir.

Marş Dinamosu Kontrolü

Araçlarda kontak çevrildiği halde motorun çalışmamasının bir diğer sorumlusu da marş dinamosu olabilmektedir. Aküden aldığı elektriği motorun ilgili parçalarına ileterek araç motorunun başlatılmasında önemli rol oynayan marş dinamosu birkaç parçadan meydana gelmektedir. Özellikle marş dinamosu kömürü zamanla  ömrünü tamamlayarak değişime ihtiyaç duyabilmektedir. Yetkili Bosch Car Service noktalarında marş dinamosu ve parçalarının kontrolleri yapılarak, ihtiyaç duyulması ve onay verilmesi halinde gerekli değişimler titizlikle yapılmaktadır.

Sıkça Sorulan Sorular

Aküyü Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmeli?

Otomobil kullanım kılavuzu ve şarj cihazı kullanım kılavuzunda yer alan emniyet talimatlarını incelemek ve bunlara uymak aküyü şarj ederken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Aküdeki Şişmenin Nedeni Nedir?

Aküdeki şişmenin sebebi aşırı şarj ya da çok sıcak ortamda akünün çalıştırılması sonucu içeride oluşan kimyasal reaksiyon olabilmektedir.

Şarjı Düşük Akü Yakıt Tüketimini Etkiler mi?

Şarjı düşük akünün araç yakıt tüketimi üzerinde bir etkisi bulunmamaktadır.

İlgili Konular

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Güvenli Sürüş İçin Takip Mesafesinin Önemi

Trafik kazaları oranları güne güne artmaktadır. Bu artışın en büyük sebebi güvenli sürüş konusunda bilgi sahibi olmayan araç sahiplerinin araç kullanmasıdır. Günümüzde basit gibi görünen takip mesafesine bile doğru düzgün bir şekilde riayet edilmemektedir. Bu anlamda takip mesafesinin öneminin kavranması gerekmektedir.

Rehbere git

Egzoz Muayene Ücreti

Rehbere git
Egzoz Muayene Ücreti
Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Kusurlu Amortisörler Görevini Yerine Getiremediğinden

Lastik kalitesi veya zemin durumu aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Yol tutuş özelliğinin etkilenmesine sebep olan pek çok faktör vardır. Kusurlu amortisörler görevini yerine getirmediğinden aracın yola tutunmasını zorlaştırmaktadır. Bu duruma sebep olan ise lastiklerin aşırı derece aşınmasıdır. Amortisörlerin işlevini yerine getirmemesi lastiğin yüzeyinde aşınmaların oluşmasına sebep olmaktadır. Lastiğin yüzeyinde oluşan bu aşınma ve yıpranmalar aracın yol tutuş özelliğinin kaybetmesine sebep olmaktadır. Lastiğin kaliteli olması bile, yol tutuş özelliğini ...

Rehbere git

Abs Beyni Tamiri

Rehbere git
Abs Beyni Tamiri